Російсько-турецькі переговори про знижку на газ зайшли в глухий кут – ЗМІ

Переговори між «Газпромом» і турецької нафтогазової держкомпанією Botas про надання Туреччині знижки на газ знаходяться під загрозою зриву.

Як пише «Коммерсант», про це з посиланням на обізнані джерела повідомляє турецька газета Hurriyet.

За даними російського видання, на початку лютого міністр енергетики Туреччини Танер Йилдиз заявив, що сторони домовилися про зниження ціни на газ для Botas на 10,25%, але за півтора місяці компанії так і не підписали додаткову угоду до контракту. У сторін різне думка про те, до якого компонента формули повинна застосовуватися знижка: “Газпром” хоче застосувати її до контрактної ціни, а Botas – до базової.

Знижка на газ була частиною торішніх політичних домовленостей Москви й Анкари про прокладання газопроводу “Турецький потік” (потужність-63 млрд кубометрів на рік) замість скасованого “Південного потоку”.

Як зазначає «Коммерсантъ», «Газпром» досі не отримав дозвіл від турецьких властей на проектні дослідження в турецьких територіальних водах, яке необхідно для прокладання морської частини труби майбутнього «Турецького потоку».

Читайте також: Туреччина не поспішає з будівництвом “Турецького потоку”

Рішення про будівництво «Турецького потоку» було прийнято в кінці 2015 року. Тоді Росія відмовилася від будівництва газопроводу «Південний потік», який повинен був пройти по території Болгарії, Сербії, Угорщини та Словенії. Планується, що потужність газопроводу складе 63 млрд кубометрів на рік, попереднє час закінчення будівництва першої нитки газопроводу – грудень 2016 року.

Oleg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Next Post

Наглядова рада "Укртранснафти" одноголосно усунув Лазорко - ЗМІ

Сб Бер 7 , 2015
Рішення відсторонити Олександра Лазорка від керівництва ПАТ “Укртранснафта” було прийнято одноголосно. Про це свідчить протокол засідання наглядової ради ПАТ “Укртранснафта” від 19 березня, отриманий у розпорядження ZN.UA. Згідно з протоколом, присутні на засіданні члени наглядової ради одноголосно підтримали відсторонення Лазорко від займаної посади до 10 серпня 2015 року зі збереженням […]

You May Like