Сб. Кві 20th, 2024

Влада Туреччини стурбовані занадто великої залежності від російських енергоносіїв, тому плани Росії по Турецькому потоку” навряд чи здійсняться так швидко, як цього хоче Москва.

Офіційні особи в Анкарі заявляють, що терміни проекту, неофіційно називають “Турецьким потоком”, нереальні, пише Reuters.

“Питання не в самому “Турецькому потоці”, це цілий пакет енергетичних потреб Туреччини. Ми повинні бути терплячими”, – сказав міністр енергетики Туреччини Танер Йилдиз.

Туреччина сильно залежить від природного газу РФ. У минулому році вона купила 27,33 млн кубометрів газу, що еквівалентно більш половині імпорту газу країни.

Російська компанія “Росатом” також веде будівництво першої в Туреччині атомної електростанції.

“Росія дуже зацікавлена, але це дуже ймовірно, що “Турецький потік” буде відкладений, принаймні, до 2017 року”, – сказав один з керівників галузі, підкресливши довгі процедури надання екологічних дозволів, особливо напередодні загальних виборів у червні.

Читайте також: Єврокомісія назвала “турецький потік” нежиттєздатним

Інший чиновник сказав, що переговори щодо ціни на імпорт російського газу також є важливим чинником. Туреччина домоглася 10,25-відсоткової знижки в кінці лютого, але хоче більшого.

До 2017 року попит на газ в Туреччині, як очікується, буде випереджати поточні обсяги за контрактом на імпорт, а поставки з північного Іраку почнуться не раніше 2018 року, залишивши Анкарі невеликий вибір.

Західний дипломат в Анкарі заявив, що спори щодо “Турецькому потоку” також є предметом дискусій між Брюсселем і Москвою за збереження впливу на Туреччину.

“Зрозуміло, що справи Росії все більш безнадійні, і ми повинні знайти більше союзників на сході і півдні. Туреччина є номером один. Росія приваблює Туреччину у свою орбіту, і якщо це не зупинити зараз, то може бути занадто пізно”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що плани Росії побудувати новий газопровід через Туреччину в обхід України як транзитної країни для транспортування газу в Європейський Союз не спрацюють.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *